Жозе Мурињо е во преговори со Баерн Минхен. Португалскиот страгет сака да склучи договор со минхенци до 2022 година. Раководството на германскиот клуб зеде мала пауза по првичните разговори и наскоро треба да обелодени каква ќе биде нивната финална одлука.

Веста ја објави италијанскиот весник „Газета дело Спорт“. Конечната одлука за Мурињо ќе биде донесена за време или по натпреварите на националните тимови.