Дарко Чурлинов, македонскиот репрезентативец имаше извонреден настап за младинскиот тим на Келн во денешната победа над младинскиот тим на Шалке од 3:0. Чурлинов го постигна вториот гол на мечот и тоа извонреден. Со финта го излета својот чувар и со шут од далечина го совлада голманот. Погледнете…