Вечер ќе се игра финалето на Копа Судамерикана помеѓу аргентинска Колон и еквадорски Индепендиенте.

Историја пишуваат навивачите на Колона кои пристигнаа дури 40.000 на стадионот Асунсион во Парагвај каде ќе се игра финалето.

Дури 180 автобуси пристигнале во текот на денот, а исто така доаѓаат и со авиони и со автомобили да го бодрат својот тим.