Натпреварот меѓу Интепендиенте (Еквадор) и Колон (Аргентина) во финалето на Копа Судамерикана е прекинато по само 30 минути игра поради силен дожд на стадионот во Парагвај.

За време на прекинот Интепендиенте имаше водство од 1:0 со голот на Леон. После еден час мечот продолжи, а потоа Интепендиенте постигна и втор гол и на полувремето се стекна со водство од 2:0.