После поразот од Лестер денеска, тргнаа шпекулациите дека тренерот на Арсенал, Унаи Емери наскоро би можел да стане „поранешен“.

Неговите методи не ги даваат очекуваните резултати, па затоа Шпанецот би можел да биде сменет.

Веќе се шпекулира дека Жозе Мурињо е во преговори за превземање на клупата на „топџиите“.