Енис Барди, членот на Леванте, е еден од нашите најдори фудбалери. Познат е по својата страст кон фудбалската игра, посебно професионален кога за тренингот станува збор. Медиумите во Шпанија просто се воодушевени од тоа што тој го прави, и кога тренира на песок.

Од ова што се гледа нема сомневање дека Барди е подготвен за дуелите на Македонија со Австрија и Израел, како и за денешниот меч на својот Леванте против Атлетико Билбао на гости.