Денеска на програмата се натпревари од квалификациите за ЕП 2020 и квалификациите за младинското ЕП 2021, па пријателски мечеви, а што се однесува до клупскиот фудбал имаме некои дуели од ниските европски лиги како и Купови. Еден од нив е помеѓу Жале и Вилфранш, две екипи кои се невообичаено ефикасни за француски фудбалски услови. Затоа ќе пробаме 3+. Во Будимпешта гостува Уругвај без неколку повредени првотимци, па мислиме дека нема да има повеќе од два гола исто како и на мечот меѓу Колумбија и Перу кој ќе се игра во Мајами. Само еден меч од последните 12 завршил со повеќе од два гола, тоа се случи во јуни оваа година кога во Лима славеше Колумбија со 3:0, а последните два гола ги постигна во завршната четвртина на мечот и кога домашните останаа со играч помалку.

 

УНГАРИЈА – УРУГВАЈ          0-2          1,62

БУРГОЛН ЖАЛЕ – ВИЛФРАНШ     3+           1,70

ПЕРУ – КОЛУМБИЈА         0-2          1,60

АВСТРИЈА М21 – КОСОВО М21         1              1,55

ШКОТСКА М21 – ГРЦИЈА М21   ГГ            1,78

ВКУПНА КВОТА                12,157