Пријателскиот меч меѓу вечните јужноамерикански ривали Бразил и Аргентина заврши со победа на „Гаучосите“ со 1:0. Во еден момент капитенот на Аргентина Лео Меси му се сврте на бразилскиот селектор и со гестикулација му порача да замолчи.

Им реков на судиите дека Меси треба да биде санкциониран, а тој тоа го слушна и затоа ми покажа да молчам. Истото му го кажав и јас нему и тоа беше тоач. Сметав дека требаше да добие жолт картон“, објасни Тите.