Одличната партија на Леброн Џејмс, па потоа оној пад на подот по финтата на Тарнер паднаа во сенка по завршување на дуелот меѓу ЛА Лејкерс и Атланта.

На големо се врти средбата меѓу Леброн и Коби Брајант. Две легенди на едно место, „кралот“ отиде да се поздрави со еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА-лигата, а потоа по средбата не криеше дека и натаму го почитува.

„Пораснав гледајќи го него, му се воодушевував. И од оваа гледана точка во мојата кариера тој и натаму е специјален за мене“, рече Леброн по мечот.

 

View this post on Instagram

 

🐍 x 👑

A post shared by NBA (@nba) on