Репрезентацијата на Португалија синоќа на гости го победи Луксембург со 2-0 и на тој начин обезбеди место на Европското првенство 2021 година.

„Сите знаат дека не сака да излагам од игра. Немаше проблеми по мојата реакција, откако бев сменет. Никој не сака кога ќе бида изваден од игра. Иако бев повреден сакав да му помогнам на Јувентус“, изјави Роналдо.