Еден од најдобрите ракометари на Еурофарм Работник, Невен Стјепановиќ е успешно опериран, објави битолскиот тим.

Ракометарот на македонскиот вицепрвак се здоби со тешка повреда на предни вкрстени лигаменти на левото колено на мечот против Мешков Брест.

Тој нема да се врати во составот на Еурофарм Работник оваа сезона го чќека долг процес на рехабилитација.