Одредени се судиите за 15. коло во ПМФЛ. Александар Ставрев ќе ја дели правдата на дуелот во Велес, каде играат Борец и Силекс. Додека двете скопски дербија ќе ги судат Јосип Бартон на Арената и Александар Грујоски во Ѓорче. 

ДВОЈКИ И СУДИИ – 24.11.2019:

БОРЕЦ – СИЛЕКС (А. Ставрев – Скопје)

ШКЕНДИЈА – РЕНОВА (К. Ѓорѓиев – Штип)

МАКЕДОНИЈА ЃП – РАБОТНИЧКИ (А. Грујоски – Кичево)

А. ПАНДЕВ – СТРУГА ТЛ (И. Стојчевски – Скопје)

ВАРДАР – ШКУПИ (Ј. Бартон – Скопје)