Со голот против Ренова за 3:0 за водство на Шкендијка, Бесарт Ибраими дојде само на гол од рекордот на Баже Илијоски.

Ова беше 165 гол на „Бомбардерот“ на Шкендија а Баже има 166. Можеби до крајот на мечот Бесарт ќе го стигне рекордерот во историјата на ПМФЛ.