Последниот дуел од ова коло во италијанската Серија „А“ меѓу Лече и Каљари, е одложен поради лошиот терен предизвикан од лошото време и врнежите од дожд.

Судиите и делегатот одлучија да го одложат мечот. Италијанската фудбалска асоцијација се очекува да соопшти кога ќе се игра натпреварот.