Тренерот на Барселона Светислав Пешиќ со многу мака стигна до победата над Мурсија со 87:83 на гостински терен.

Меѓутоа Србинот на клупата на „Каталонците“ полуде на тајм-аут, па се обрати на англиски и на српски.

„One against five, дај немој да за**баваш“, рече Пешиќ.