Португалскиот стратег, кој во моментов успешно го води Волверхемптон, е Нуно Санто е еден од најсериозните кандидати за клупата на Арсенал, тврдат англиските медиуми.

Арсенал утринава му врачи отказ на
Унаи Емери и сега е во потрага по решение за празното тренерско место.

Санто претходно има работено во Порт, Валенсија и Авенија Рио, а негов ментор бил Хозе Мурињо кој од пред неколку дена го превзема Тотенхем.