Вака- така, сепак Пелистер на крајот од есенскиот дел во Втората лига – Запад се најде на првото место, и од челното место ќе го гледа сите конкуренти до март кога стартува пролетниот дел. Битолчани со головите на Бошковски и Главевски успеада ја дојдат до екстра значајните бодови. Скопје пак на Автокоманда немаше никакви проблеми, и со 3:0 го победи составот на Вардар (Ф) , и тоа со головите на Рафески, Мустафа и Филип Петковски. Со оваа победа Скопје заврши како втор на табелата по есенскиот дел.

Лабуништа на гостувањето кај Дрита загунби во најзначајниот меч есенва, и тоа со 0:1, со тоа се најде на четвртото место на табелата. Влазерими дома беше подобар од Кораби а Охрид со 3:2 пак од Кадино.

 

РЕЗУЛТАТИ – 14. КОЛО

ВЛАЗЕРИМИ – КОРАБИ 1:0

ГОСТИВАР – ПЕЛИСТЕР 0:2

ОХРИД – КАДИНО 3:2

ДРИТА – ЛАБУНИШТА 1:0

СКОПЈЕ – ВАРДАР (Ф) 3:0

ТАБЕЛА

  1. ПЕЛИСТЕР 27
  2. СКОПЈЕ 25
  3. ВЛАЗЕРИМИ 25
  4. ЛАБУНИШТА 24
  5. ДРИТА 20
  6. ГОСТИВАР 19
  7. ВАРДАР (Ф) 18
  8. КОРАБИ 18
  9. ОХРИД 11
  10. КАДИНО 9