Брегалница го „торпедираше“ Тиквеш среде Кавадарци, но Беласица со победата над Плачковица од 4:2 е есенски првак во Втората лига – Исток. Мартин Мирчески овојпат постигна само два гола, додека Марков од пенал и Размоски беа другите стрелци за струмичани. За гостите головите ги постигна Андреј Кудијан. Кит Го со триумф го заврши есенскиот дел, денеска во Пехчево оваа екипа со 3:1 си поигруваше со Питу Гули. Победа немаше милост кон  многу слабиот Осогово и славеше со 5:1, додека Саса со 3:1 го изненади Кожув.

 

РЕЗУЛТАТИ – 14. КОЛО

САСА – КОЖУФ 3:1

БЕЛАСИЦА – ПЛАЧКОВИЦА 4:2

ПОБЕДА – ОСОГОВО 5:1

КИТ ГО – ПИТУ ГУЛИ 3:1

ТИКВЕШ – БРЕГАЛНИЦА 0:2

ТАБЕЛА

  1. БЕЛАСИЦА 34
  2. БРЕГАЛНИЦА 31
  3. КИТ ГО 30
  4. ТИКВЕШ 27
  5. КОЖУФ 26
  6. САСА 20
  7. ПЛАЧКОВИЦА 12
  8. ПОБЕДА 11
  9. ОСОГОВО 6
  10. ПИТУ ГУЛИ 3