Македонскиот младински репрезентативец Димитар Митровски го постигна победничкиот гол за Спортинг Лисабон против Авес во рамките на шампионатот на Португалија за играчи до 23 години. Резултатот беше 2:2 кога македонскиот офанзивец во 87 минута прими топка на гради и со силен шут по земја го совлада противничкиот голман.

Погледнете како…