Иако неговиот тим загуби со 1:2 на дербито со Анортозис, капитенот на АЕК Ларнака сепак може да биде задоволен.

Се играше 92. минута кога Македонецот успеа да погоди и да го постигне својот 11 гол сезонава со што е на првото место на листата на стрелците во шампионатот на Кипар. Секако дека се ќе беше поинаку ако Тричко погодеше во последните секунди за АЕК Ларнака за победа или реми. 

(ВИДЕО