Во натпревар на московската аматерска фудбалска лига викендов имаше спектакуларен гол.

Во стилот на најголемите фудбалски ѕвезди на планетата и авторот на овој погодок заслужува чиста „десетка“. Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

From THAT angle 😍🤤 @nikolskiy72

A post shared by 433 (@433) on