Првиот 1/4 финален натпревар од Купот на Македонија меѓу Брегалница и Лабуништа ќе се одигра во вечерен термин и под рефлектори, соопштија од раководството на штипскиот тим.

Инаку веќе неколку натпревари Брегалница беше домаќин во вечерен термин, односно во 16:30 часот.

Дуелот меѓу Брегалница и Лабуништа ќе биде дуел на второлигашите во Купот, со што во 1/2 финалето ќе има сигурно еден второлигаш.