Лејкерси синоќа претрпеа пораз од Далас на свој терен, но играа добро на почетокот на мечот и во првиот дел. Токму од тука, тој дел, а и целиот натпревар го одбележа акцијата меѓу Леброн и Дејвис. Леброн асистираше кон Дејвис кој „летна“ кон кошот, и ја заби топката.