Одредени се судиите за првите мечеви од 1/4 финалето во Купот на Македонија. На Чаир, каде се среќаваат Шкупи и А. Пандев, правдата ќе ја дели Дејан Јакимовски. Во Тетово, каде играат Шкендија и Работнички, главен судија ќе биде Боби Величков од Велес.

ДВОЈКИ 1/4 ФИНАЛЕ- СРЕДА 13 Ч

СТРУГА ТЛ-РЕНОВА (М. Гоцевски – Струмица)

БРЕГАЛНИЦА – ЛАБУНИШТА (Б. Ралевски – Битола)

ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ (Б. Величков – Велес)

ШКУПИ – А.ПАНДЕВ (Д. Јакимовски – Скопје)