И третпат во серија, Интер и Рома одиграа без победник на „Џузепе Меаца“. Откако во минатите два наврати на истиот овој стадион резултатот беше 1:1, вечерва навивачите и на двата тима  не видоа погодок.

И Интер и Рома упатија по два директни шута кон головите на Хандановиќ и Миранте, но вечерва стрелците останаа без муниција. Овој минус од два бода за Интер може да го врати Јуве на чело на табелата, доколку шампионот успее утре да ги освои сите бодови на гостувањето кај Лацио.

Standings provided by Sofascore LiveScore