Голманот на Вардар, Филип Гачевски се придружи на навивачите на Вардар на западната трибина по завршувањето на натпреварот со Шкендија.

Заедно го прославија епитетот есенски првак за Вардар и разликата од 8 бодови пред Шкендија, иако денеска Вардарци можеа да имаат и недостижни 11 поени.