Гимназија предводена од Диего Марадона, конечно ги израдува своите фанови, славеше против Кордоба со 2-1 и сега се наоѓа на 21. место на табелата со 14 бодови.

Во главната улога на оваа средба беше легендарниот аргентински фудбалер, по една пропуштена шанса на своите момци, изреагира толку бурно што се струполи на земја.