Сега веќе екс-менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, за време на одморот во Аргентина се сретна со аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, кој го предводи локалниот клуб Гимназија.

Покетино беше на средбата меѓу Гимназија и Кордоба, која заврши со победа за тимот на Марадона со 2:1.

Марадона ја предводи Гимназија од почетокот на септември. По 16 кола, екипата го зазема 21. место во шампионатот на Аргентина. Покетино играше игра со Марадона за Њувелс Олд Бојс во 1993 година, кога сега веќе екс-менаџерот на Спарс имаше само 21 година.