Капитенот на македонскиот национален фудбалски тим, Горан Пандев и неговиот фантастичен гол од половина терен викендов против Лече се најде во центарот на вниманието на Фанта Калчо која на хумористичен начин прави ретроспектива на случувањата на натпреварите во италијанското првенство викендов.

„Пандев погоди од вселената“ е коментарот за еден од најубавите погодоци на Пандев во неговата кариера.