Интернационалецот Ристе Илијовски е првото зимско засилување за ГФК Тиквеш.

25-годишниот фудбалер, кој игра на позицијата лев бек се враќа дома откако претходно настапуваше за косовски Фљамуртари, а има и прволигашко педигре со настапите за Пелистер и Победа.