Завршија божиќните и новогодишните празници и во Шпанија се враќа фудбалот. На третиот ден од новата година почнува 19. коло. Прво со мечот Ваљадолид-Леганес, а по него следува многу поинтересниот натпревар помеѓу Севиља и Атлетик Билбао.

Постојат неколку причини поради кои би требало да и верувате на Севиља на овој меч: поквалитетна е од Билбао кој цела сезона е неубедлив на страна, а притоа изгуби на претходните пет гостувања на Санчез Писхуан.

Кај Севиља Серхио Регуљон е суспендиран, а напаѓачот Нолито е неизвесен за настап. Атлетик има поголеми проблеми со повредени играчи. Не може да смета на Андер Капа, Оскар де Маркос и Икер Муиаин.

Размислете и за КМБ 1&2-3.

СИТЕ КВОТИ ЗА НАТПРЕВАРОТ ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОВДЕ

 

ШПАНИЈА 1

СЕВИЉА – БИЛБАО
Петок, 21.00 ч.
Шифра: 4002

ПРЕДЛОЗИ
КТ 1                      1,65
КМБ 1&2-3         2,75
* квотите подлежат на промени