Селекторот на Македонија, Данило Брестовац нема да направи промени во составот за утрешниот меч против Чешка (16:30 часот) втор во групата Б во Виена.

Тоа значи дека голманот Мартин Томовски и бекот Мартин Серафимов и овој меч ќе го проследат од трибините во „Штадтхале“.