Диего Деме, стана нов играч на Наполи. Германскиот фудбалер се пресели во Италија за 13 милиони фунти од Лајпциг.

Наполи го официјализираше трансферот на својата интернет страница.

Инаку Диего Демме го добил своето име по легендарниот фудбалер Диего Марадона, кој што дел од кариерата ја мина токму во Наполи.