Дионтеј Вајлдер, светскиот првак во тешка категорија во ВБЦ категоријата, брутално ги „нападна“ неговите големите ривали, британците Ентони Џошуа и Тајсон Фјури. Поводот за овој „напад“ е тоа што Џошуа јавно го повика Фјури да му биде спаринг партнер во пресрет на дуелот со Вајлдер.

„Го видов тоа и си помислив: Види ги овие ку*вички“. Изјави Американецот кој продолжи во ист стил…

„Тоа се обични ку*вички кои заедно сакаат да победат некој трет. Они велат дека се најдобри во светот, а јас велам дека јас сум најдобар. Можеби тоа е битка меѓу Британија и САД“.