Лука Дончиќ како да не е од оваа планета. Во оваа сезона тој е неприкосновен во НБА, во дресот на Далас. Синоќа за нешто помалку од едно полувреме имаше свое шоу во дуелот со Сакраменто. Постигна 25 поени, 17 пати асистираше, и имаше 15 скока.

Погледнете како изгледаше сето тоа: