Седат Бериша, искусниот стопер од вечерва и официјално е ново име во таборот на Струга Трим Лум. Тоа е големо засилување за одбраната на стружани. Веројатно тој е и најголемиот зимски трансфер на Трим Лум во овој преоден рок кај стружани. Да потсетиме дека Бериша, кој некогаш важеше и за еден од најдобрите стопери во ПМФЛ до пред некој ден беше член на Дрита Гњилане, а играше и за Шкупи, Шкендија во три наврати, Металург во најдобрите денови на клубот, Милано…