Само неколку дена откако ја заврши соработката сао Македонија ЃП, Бенјамин Демир има нов ангалжам.

Денеска од Чаир стигнува вест дека младинскиот репрезентативец на Македонија во продолжението од сезоната ќе го облече дресот на екипата на Шкупи.

Демир е второ засилување за тимот на Ќатип Османи и ќе биде одлично решение за дефанзивните задачи во тимот.