Во моментов се игра вториот дуел од третото коло во главната рунда во Виена. Шпанија на сметка на Белорусија ќе се обиде да остане непоразена. Бранителот на титулата наиде на силен отпор, засега на теренот се води израмнета битка, на полувремето е 16-17 за Шпанците.

Во 14. минута се случи нешто што ретко можеме да видиме. Жоан Кањелас се обиде да го совлада противничкиот голман, Салдаценка, наместо во мрежата, топката се залепи на стативата. Белорускиот голман не сфати веднаш…