Бразилецот Нејмар е целосно полуден по Русинката Катерина Сафарова. Големи се шпекулациите дека еден од најдобрите играчи е во врска со Катерина која работи како модел. Меѓутоа засега се кријат од јавноста, иако Сафарова често може да се види на натпреварите на ПСЖ. Се шпекулира дека доаѓа поради Нејмар.

 

View this post on Instagram

 

Teneis ganas de ver el nuevo capitulo de @islatentaciones ? 🐍🍎☀️🌴

A post shared by Katerina Safarova (@kat_safarova) on

 

View this post on Instagram

 

Summer vibes 🔥☀️ makeup by @ljbmakeup

A post shared by Katerina Safarova (@kat_safarova) on