И денеска со Mozzart спортските обложувалници имаме интересен избор на натпревари за обложување. Ние направивме избор од пет дуели, за кои сметаме дека можат да не донесат до добивка. Тргнуваме со победа на Тотенхем вечерва дома против Норич, а на четврфиналето од Купот на Италија и Јувентус и Рома влегуваат мотивирани за победа. Оттука ќе се обидеме со голови и во двете мрежи.

  1. 16.15 Волос – АЕК кт 2 (1.75) ✔️
  2. 20.30 Тотенхем – Норич кт 1 (1.40) ✔️
  3. 20.45 Јувентус – Рома тгг ГГ (1.78) ✔️ 
  4. 20.45 Хиберниан – Хамилтон кт 1 (1.55) ✔️
  5. 20.45 Монца – Про Патриа вг 2+ (1.30) ✔️
  • ВКУПНА КВОТА: 8,79