рашна трагедија во спортот. Го нема веќе Коби Брајант, еден од најголемите кошаркари во историјата. На само 42 години погина во хеликоптерска несреќа. Светот е во шок, од минута во минута сите медиуми лиферуваат вести во врска со Брајант.

Меѓу нив е и предлог од Мајами, поточно од Тајлер Хиро, младиот кошаркар на Мајами, кој јавно побара од сите клубови во НБА да го повлечат дресот со број 24, и тоа во чест на Коби Брајант.