Маурицио Сари за првпат вечерва ќе го предводи Јувентус на „Сан Паоло“ против својот некогашен тим.

„Сари, грбаво копиле. Зборуваше се и сешто за Јувентус, но ги соблече гаќите“, стои на транспарентот наменет за Сари.

Дуелот се игра со почеток во 20:45 часот.