Бруно Фернандеш е нов играч на Манчестер Јунајтед, откако англискиот тим официјално на својата интернет страница објави дека ги прифатила условите за потпис на Португалецот.

Со тоа дефинитивно заврши сагата на овој играч, кој се поврзуваше со трансфер на „Олд Трафорд“ уште летоска, но сега, конечно, дојде до договор.