Легендната на македонската кошарка, Благоја Георгиевски Буштур пред трагичната собраќајна несреќа, се дружел со некогашниот пејач на групата „Бијело дугме“, Ален Исламовиќ.

Музичката ѕвезда со неверување ја прими оваа вест, се огласи на својот „Фејсбук“ профил споделувајќи фотографија од заедничката средба.