Во тек е финалето на Австралија опен, а Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се борат за првиот Грен Слем трофеј оваа година.

На Новак му беше одземен првиот сервис на брејк топка по одлуката на главниот судија, по што тенисерот влезе во расправија со судијата.

Додека минуваше крај него, Србинот го допре судијата по патиките и му дофрли: „Завршни „одлична“ работа и сега стана славен“.