Интер и Милан утре по вторпат оваа сезона ќе ги одмерат силите во Серија А. Настапот на Златан Ибрахимовиќ пред овој дуел беше под знак прашалник, но искусниот напаѓач проблемите кои ги имаше ги остави зад себе.