Горан Пандев е чудо, набргу ќе полни 37 години а се уште покажува и докажува дека е мајстор на фудбалската игра. Па така и денеска со неговиот гол Џенова го победи Каљари, само што влезе на теренот со првиот допир на топката му донесе три бода на својот тим.

Дека е вистинско чудо и за познатата обложувалница „Вилијам Хил“, доказ е нивниот пост на Твитер за Македонецот.

„2050-та година, Горан Пандев се уште постигнува голови во Серија А“. Па има ли поголем комплимент за генијалецот од Македонија.