Навивачката група „Комити“ на својата официјална „Фејсбук“ страница испрати нов апел за дуелот против Косово кој се игра на 26. март, ги повика сите љубители на фудбалот заедно да им дадат поддршка на фудбалерите на патот кон историјата, на патот кон можен пласман на едно големо натпреварување.