Младинскиот репрезентативец на Македонија за играчи до 19 години, Стефан Наумчески од денес е ново име во второлигашот Тиквеш.

Во очекување на вторит дел од сезоната, кавадарчани носат нови засилувања. Наумчески во Тиквеш се сели од екипата на скопски Вардар. Тој треба да биде големо засилување во дефанзивната линија.