Поранешниот вардаров голман, Дејан Милосављев, кој од оваа сезона го чува голот на Фуксе Берлин, најмногу се израдува на обединувањето со Даинис Кристопанс.

По официјалната потврда од „лисиците“ дека Кристопанс ќе им се приклучи до крајот на сезоната, Србинот се огласи на Инстаграм.

„Добредојде во Берлин, пријателе“ – напиша Милосављев заедно со слика од Кристопанс, како се радува на пехарот во Лигата на шампионите, кој двајцата заедно го кренаа лани во Келн како дел од „црвено-црниот“ тим.

 

View this post on Instagram

 

Welcome to Berlin friend💪👍🏆🦊 @fuechse_berlin @liquimoly_hbl

A post shared by Dejan Milosavljev (@dejanmilosavljev) on